„Gdybym był dorosły” to książka napisana przez pisarkę dla dzieci z Węgier, Evę Janikovszky. Przełożyła Aleksandra Muranyi.
Recenzja książki Ewy Janikovszky „Gdybym był dorosły” napisana przez grupę dziecięcą DKK z Grabika pod kierunkiem moderatora Heleny Mużyłowskiej
Książka psychologiczna, pokazująca bunt i myślenie dzieci na temat różnych nakazów i zakazów wydawanym dzieciom przez ich rodziców. Co na temat zakazów i nakazów myślą dzieci? Czego nie rozumieją? Dlaczego tak szybko chcą być dorosłe ? Może przez Laszlo Rebera dodatkowo zilustrowana treść książki czytelnymi obrazami ludzkich emocji dostarczy odpowiedzi dzieciom i dorosłym na nurtujące ich pytania?
Książka bardzo czytelna, o krótkiej treści ładnie wydana przez Naszą Księgarnię w Warszawie w 2004 roku. Polecamy ją dzieciom i ich rodzicom