47Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 25 kwietnia. Tematem spotkania była książka Martina Widmarka i Heleny Willis pt. "Tajemnica cyrku". Małe miasteczko Valleby odwiedził cyrk Splendido. W trakcie występu artystów na arenie zapatrzeni widzowie są okradani przez nieuchwytnego kieszonkowca. Komisarz policji podejrzewa kogoś z pracowników cyrku. Do akcji wkraczają główni bohaterowie Lasse i Maja. Chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. To oni właśnie postanowili zająć się sprawą kradzieży. Gdy śledztwo dobiega końca wszyscy są zdziwieni, kto jest sprawcą. Są nimi małpka o imieniu Sylwester i mała dziewczynka sprzedająca balony - córka dyrektora cyrku. Dziewczynka pragnie mieszkać i uczęszczać do szkoły w tym samym miejscu i dlatego zaplanowała kradzieże, żeby zwrócić na siebie uwagę. Sam pomysł kradzieży nie był dobry, ale miał pozytywny skutek. Dziewczynka z ojcem zamieszkała w Valleby i spełniło się jej marzenie. Wszystkie czyny przepisano małpce, która za karę myła szyby w hotelu miejskim. Możemy polecić tę książkę zarówno dzieciom jak i dorosłym, ponieważ pomoże zrozumieć dorosłym, że dzieciom należy poświęcać więcej uwagi i czasu, to z pewnością taka sytuacja się nie powtórzy.
Z pozdrowieniami klubowicze filii w Bożnowie