W sobotę 12 maja o godz. 11-tej rozpoczęliśmy w naszym mieście drugą edycję „Odjazdowego Bibliotekarza”. Na początek zaprosiliśmy wszystkich do gmachu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida , gdzie instruktorki fitness przygotowały odpowiednie ćwiczenia - nie tylko dla startujących. Po rozgrzewce i znakowaniu rowerów w pierwszych promieniach nieśmiało wychodzącego słońca, ruszyliśmy szlakiem bibliotecznym. Trasa prowadziła przez miejsce budowy nowej Biblioteki Uniwersyteckiej – Campus B, dwie filie miejskie dla dorosłych i dwie filie dziecięce oraz Bibliotekę Uniwersytecką – Campus A. Na deptaku miejskim uwieczniliśmy nasz rajd pamiątkowym zdjęciem z zielonogórskim Bachusem. Pomimo nieoczekiwanych przeszkód na drodze - efektów nocnej burzy - humory dopisywały. Metą rajdu była oczywiście Biblioteka Norwida, gdzie rozlosowaliśmy upominki dla uczestników naszej rowerowej zabawy.
Odjazdowy Bibliotekarz Zielona Góra