1088Kolejne spotkanie DKK (dorośli) w Łagowie odbyło się 18.05.2012r w bibliotece. Do dyskusji wybraliśmy książkę Nicholasa Evansa pt. „ Odważni’’. Bohaterem powieści jest Tom Bredford. Dzieciństwo Toma nie jest szczęśliwe. W wieku ośmiu lat został wysłany do szkoły z internatem gdzie jest brutalnie traktowany przez sadystycznych nauczycieli i kolegów. Opuszczony przez rodziców , dręczony i prześladowany, Tom ucieka do świata fikcji – kowbojów i Indian. Gehenna trwa do momentu aż Dianne ( starsza siostra) wychodzi za mąż za aktora i zabiera chłopca do Hollywood. Niestety marzenia nie wytrzymują starcia z rzeczywistością , Ray Montane ( mąż siostry ), który na ekranie jest wcieleniem cnót, okazuje się pospolitym nieudacznikiem i brutalem. Kolejny wybuch gniewu kończy się tragicznie. Jako dojrzały człowiek ma za sobą nieudane małżeństwo rozwód, brak kontaktu z synem, problemy z alkoholem. Żyje z dnia na dzień obarczony rodzinnymi sekretami, które nie pozwalają mu żyć. W momencie kiedy jego syn żołnierz Korpusu Piechoty Morskiej stacjonujący w Iraku zostaje oskarżony o zbrodnie wojenne. Zaczyna działać, szukać kontaktu z synem chce mu pomóc, pragnie rozliczyć się z przeszłością. Bohaterowie „ Odważnych’’ muszą podejmować ważne decyzje , które są w znacznym stopniu decydują o dalszym życiu . Muszą zmagać się z okrucieństwem świata. Mogą te trudności pokonać, albo upaść na samo dno. Tak czy inaczej muszą być odważni, by dalej żyć.
DKK Łagów