131028 czerwca 2012 r. obyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki we Wschowie, w którym uczestniczyło 11 osób, w tym 7 osób to stali bywalcy, 2 osoby to kandydatki do DKK oraz dwoje dzieci - towarzyszące jednej z uczestniczek. Spotkanie odbyło się w cukierni, gdzie przy pysznym cieście, mogliśmy dyskutować o ostatnio przeczytanej książce John’a Grisham’a, pod tytułem „Theodore Boone. Młody prawnik”.
Główny bohater Theodoore Boone, to trzynastoletni chłopak, którego rodzice są prawnikami. On sam, również fascynuje się prawem, zna mnóstwo przepisów i potrafi się nimi posługiwać. Spędza sporo czasu w sądzie. Dobrze zna sędziów i innych pracowników sądu. Jest znany ze swoich umiejętności prawniczych w całej szkole. Znajomi zwracają się do niego po porady w mniej lub bardziej ważnych sprawach.
Bardzo fascynuje go proces o morderstwo, który śledzi na bieżąco. To jedna z największych spraw, w których Theo może uczestniczyć. Kiedy wszystko wskazuje na to, że oskarżony może zostać uniewinniony, chłopak zdobywa pewne informacje, które mogą odwrócić bieg całego procesu.
Książka John’a Grisham’a, to świetny thriller prawniczy, który może podobać się zarówno młodym, jak i starszym czytelnikom. Serdecznie polecam.
Moderator DKK we Wschowie
Danuta Ratuszniak