758Przedwakacyjne spotkanie klubu odbyło się 04.07.2012r. o godzinie 11.00.
„Płatki na wietrze” Wirginii C Andrews to kontynuacja sagi o Dollangangerach, którą klubowiczki omawiały na spotkaniu. „Jest to książka dla młodych podlotków, dla dorosłego czytelnika to amerykańska szmira, która zawiera wiele erotyki”. Niezależnie od oceny wciąga, dobrze się ją czyta i wyzwala gamę różnych emocji. Niesamowitość zdarzeń nie pozwala przeżywać jej głęboko. W książce brak jest pozytywów, a ukazuje wiele negatywów m.in. miłość kazirodczą - trauma z dzieciństwa zgotowana przez matkę wlecze się za rodzeństwem, wiedzą, że jest to bardzo złe, a nie potrafią oprzeć się naturze mimo obowiązujących norm społecznych. Córka chce być inna, ale robi wszystko by mieć dziecko ze sprawcą jej nieszczęścia. Dzieci posiadają wiele złych cech jest to efekt ich wychowania, które ma wpływ na ich rozwój. Żądza zemsty - okrutne sceny z babcią i matką pokazują jak człowiek z zemsty niszczy siebie. Jednak literaturę tego typu warto czytać. Historia, którą poznaje czytelnik chce czy nie chce zostawia na zawsze ślad w naszym sercu i umyśle.
Na podstawie książki jedno możemy stwierdzić na pewno, że największym motorem
w naszym życiu jest miłość, jej brak rodzi zło.
w/z Jolanta Grefling