W maju 2012 r. spotkaliśmy się w klubie DKK dla dzieci w Osiecznicy, aby porozmawiać o książce Martna Widmarka „Tajemnica biblioteki”.

W uroczym, znanym z poprzednich opowieści traktujących o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai, miasteczku Valleby giną cenne książki z biblioteki. Tajemnicze kradzieże zbiegają się w czasie z wizytami w bibliotece trojga czytelników: Pastora, profesor Brigitty Holm i elektryka Celmera Fryska. Maja i Lasse w towarzystwie komisarza policji próbują przepytać bibliotekarkę i rozwikłać tajemnicę. Jak to możliwe skoro każda książka ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Młodzi detektywi sprawdzają wszystkie możliwości, rozważają kto z podejrzanych jest winnym kradzieży książek. Obserwacja pastora, pani profesor i elektryka przynosi oczekiwane rezultaty – osoba wynosząca książki zostaje wykryta.

Dzieciom podobała się ta kryminalna opowieść. Z zapartym tchem śledzili przygody małych detektywów. Podobały się także czarno-białe i wyraziste ilustracje.
Wszystkich zainteresowych rozwiązaniem zagadki zapraszamy do lektury książki.

Moderator
DKK w Osiecznicy