7596 czerwca 2012 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce pt. „Kwiaty na poddaszu” – Virginii C. Anrews.
Książka ta, posiadająca znamiona kryminału, jest wzruszającą powieścią, którą czyta się z niesamowitą lekkością i zaciekawieniem.
To historia doświadczonej przez życie rodziny. Matka kierowana żądzą pieniądza - poświęca swoje dzieci. Po śmierci męża wraca do domu rodziców, gdzie na poddaszu więzi swe dzieci, pozbawiając je kontaktu z prawdziwym światem. Ta izolacja sprawia, że rozwój czwórki rodzeństwa zostaje zaburzony. Role, jakie przypadło im odgrywać nie są naturalnymi rolami. Starsze rodzeństwo przejmuje obowiązki rodziców, szybciej dorasta. Pojawia się wątek patologiczny (kazirodztwo) – który je, w tej sytuacji, wydaje się być usprawiedliwiony.
„Kwiaty na poddaszu” napisane zostały za pomocą bardzo przystępnego języka, przez co czyta się je lekko, jednakże nie pozostawiają one po sobie zbyt wiele. Wydaje się, iż książka wciąga gdyż czytelnikiem kieruje zwykła ludzka ciekawość.