Krokami siedmiomilowymi zbliżają się wakacje. Część dzieci i młodzieży lada moment wyjedzie na wymarzony wypoczynek, nasze klubowiczki mają już zaplanowany wyjazd. Przez cały rok szkolny raz w miesiącu odbywały się spotkania. Z pogodą bywało różnie, jesienią deszcze, zimą obficie padający śnieg, wiosną często gęsto piękne słońce. Jednak dziewczynki zawsze się pojawiały, czasami kogoś zabrakło ale miało to związek czysto losowy. Dlatego w pierwszy dzień kalendarzowego lata, 21 czerwca 2012 roku bez udziału Emilki i Natalki odbyło się spotkanie podsumowujące wspólnie spędzone chwile. Podczas comiesięcznych spotkań, pomiędzy klubowiczkami została nawiązana przyjaźń. Dziewczynki zawsze były przygotowane, otwarte na dyskusje oraz szczerze wyrażały swoje opinie.
Wspólnie spędzony czas upłynął nam bardzo szybko, niecierpliwie będziemy oczekiwać września. Na zakończenie czekała niespodzianka. Wszystkie dziewczynki otrzymały podziękowania oraz notesy, które z pewnością będą im służyć i przypominać
o wspólnie spędzonych chwilach w Bibliotece. Kolejne spotkanie już po wakacjach.
Wspaniałych i mile spędzonych wakacji życzą klubowiczki z DKK w Żaganiu.