Dnia 30.08.2012 r. odbyło się nietypowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki we Wschowie. Klubowicze, wraz z pracownikami biblioteki przygotowali imprezę dla dzieci, pod hasłem „Wierszolandia”, która odbyła się na wschowskim rynku. Organizatorzy byli przebrani w bajkowe stroje i czytali wiersze między innymi Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej. Słuchając wierszyków, maluchy mogły bawić się i kolorować obrazki. Dzięki przepięknej pogodzie, impreza bardzo się udała, przyszło dużo dzieci, które również miały okazję zademonstrować swoje umiejętności recytatorskie.

Poniżej znajduje się artykuł Radia Elka, który promuje naszą imprezę. Można również zobaczyć zdjęcia i filmik na stronie zw.pl.

Będą czytać wiersze
29.08.2012. Radio Elka

Julian Tuwim, Jan Brzechwa i Wanda Chotomska pojawią się na rynku we Wschowie. Oczywiście nie dosłownie, bo w wierszach. Mimo, że pisali oni głównie dla dzieci, to nie tylko najmłodsi są zaproszeni. Równie mile widziani są starsi, którzy chcieliby przypomnieć sobie wiersze dzieciństwa.

Wierszolandia na skwerze przy fontannie, zorganizowana jest przez Bibliotekę Publiczną wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki. Akcja głównie kierowana jest do dzieci. - Chcemy zaprosić do korzystania z naszej biblioteki, chcemy promować czytelnictwo poprzez te wiersze, które są znane. Przy okazji czytania wierszy można się równie fajnie bawić - mówi Ilona Ratajczak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. - Oprócz wysłuchania poezji, dzieci zapraszane będą do wykonywania ilustracji, będą uczestniczyły w grach. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie wspaniała zabawa.