1519Maj był bardzo owocnym miesiącem dla klubowiczów DKK dla dzieci przy bibliotece w Bojadłach. Omawialiśmy kolejną książkę Barbary Gawryluk. Po pełnych ekscytacji przygodach dzieci z Zielonej Doliny, przyszła kolej na opowieść o przyjaźni, posłuszeństwie i wierności. Bohaterem ksiązki jest przygarnięty ze schroniska pies o imieniu Kaktus. Jest on przyjacielem Weroniki. To odważny i mądry pies, który potrafi obronić swoją panią przed dokuczliwymi kolegami , znaleźć zagubione rzeczy. Uwielbia zabawy, ale potrafi też psocić. W jego towarzystwie nie ma czasu na nudę i smutek. Kaktus to wymarzony przyjaciel i kompan. Nie ma wcale wielkich oczekiwań. Daje wiele radości za to, że ktoś się nim zaopiekował. Klubowicze uznali tę książkę za równie interesującą jak wcześniej omawianą opowieść Barbary Gawryluk pod tytułem „W zielonej dolinie”. Książka ta jest naprawdę godna polecenia. Na koniec naszego majowego spotkania w nawiązaniu do akcji pod nazwą „Zasadź drzewo w Internecie” dzięki uprzejmości Pana leśniczego z Bojadeł udaliśmy się do Bełcza, gdzie każdy z klubowiczów zasadził symbolicznie swoje drzewko.

Moderator Katarzyna Tomaszewska