W czasie wakacji tradycyjnym miejscem spotkań naszego klubu stała się Wieża PTTK, a ściślej mówiąc obszar wokół niej. Tym razem dyskutowałyśmy o książce Deborah Rodriguez ,,Szkoła piękności w Kabulu”. Autorka, amerykańska fryzjerka, podjęła się bardzo śmiałego pomysłu - postanowiła otworzyć szkołę dla fryzjerek i kosmetyczek w afgańskim mieście. Oparta na faktach historia czasem przeraża, a czasem bawi. Drugim ważnym wątkiem książki jest opisanie roli organizacji humanitarnych niosących pomoc krajom nękanym przez wojny. Podsumowując, bez względu na kulturę kobiety zawsze chcą być piękne, niekiedy jednak, aby zmienić fryzurę lub zrobić makijaż muszą narażać swoje życie.
Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu