Dobrych obyczajów nigdy za wiele. Ważne jednak by podać je w formie dobrze przyswajalnej dla dzieci. Ta sztuka udała się Grzegorzowi Kasdepke, w książce ,, Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci.” Podczas wrześniowego spotkania DKK czytaliśmy z niej spore fragmenty, o niektórych obyczajach dyskutowaliśmy szerzej. Teraz nie mamy wątpliwości, że nasi klubowicze będą umieli odpowiednio ułożyć sztućce, czy zabrać akcesoria potrzebne do posprzątania po swoim pupilu, a z nieco poważniejszych zasad dowiedziały się jak ważna jest tolerancja.
Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu