2 października 2012r. w bibliotece szkolnej z DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Otyniu,odbyło się spotkanie z Anną Onichimowską - dramatopisarką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6 . Pisarka opowiadała o swoim dzieciństwie, pracy, licznych podróżach, ale najwięcej o książkach. Bardzo chętnie przeczytała nam fragment o Lucusiu ze swojej książki pt. "Aleksander". Uczniowie prześcigali się w zadawaniu pisarce przeróżnych pytań, na które pani Onichimowska cierpliwie i ciekawie odpowiadała. Atmosfera była bardzo przyjemna, a kontakt z naszymi uczniami serdeczny i ciepły. Pod koniec spotkania pisarka dokonała wpisu do kroniki i podpisywała swoje książki. Natomiast uczniowie podziękowali bukietem kwiatów.