124619.10.2012r. odbyło się inauguracyjne – w tym roku szkolnym – spotkanie DKK. Uczestniczyły w nim dziewczęta (a gdzież czytający panowie???) dwóch żarskich szkół – Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół w Żarach. Ponieważ było to pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym (i pierwsze w życiu dla gimnazjalistek z „czwórki”), miało ono charakter organizacyjny. Dziewczyny zostały zapoznane z podstawowymi zasadami działalności DKK, potem opowiedziały o sobie i swoich zainteresowaniach, a następnie świetnie się bawiły przy kalamburach – musiały przedstawić przysłowia przygotowane wcześniej przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie, przy słodkim (ale zdrowym!) poczęstunku, zaproponowały lekturę, która zostanie omówiona na kolejnym spotkaniu – jest nią pozycja E.E. Schmitta „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”.