29 października 2012 roku na spotkaniu DKK dla młodzieży, uczestniczki próbowały odkryć sekret wampirów w książce „Błękitnokrwiści”, t. 1 Melissy de La Cruz. Amerykańska pisarka w powieści z wątkiem kryminalnym przedstawia świat wampirów żyjących pomiędzy zwykłymi ludźmi. Bohaterowie tej książki pochodzą z bogatych rodzin, są piękni i ubierają się w markowe ciuchy oraz uczą się w prywatnej szkole. Pośród tych elitarnych rodzin, ukrywają się Błękitnokrwiści, rodzina wampirów, która swoje istnienie utrzymuje w tajemnicy.
Schuyler-główna bohaterka, kiedy ukończyła 15 lat podejrzewa, że jest inna niż normalna nastolatka. Bo dziwnie zaczyna odczuwać łaknienie, którego nie może zaspokoić zwykły ludzki posiłek. To ona chce poznać sekret Błękitnokrwistych. Wie, że naraża się na niebezpieczeństwo ze strony wampirów. Świat ich jest pełen tajemnic i nikt nie ma prawa w niego ingerować. Kto ich praw nie przestrzega, może zostać unicestwiony. W tragiczny sposób ginie jedna z uczennic szkoły, Duchesne. To wydarzenie zbiega się z chwilą, gdy Schuyler odkrywa zmiany u siebie.
Początkowo, czytając książkę nic ciekawego się nie dzieje. Autorka dużo opowiada o tym jacy bohaterowie są bogaci i piękni oraz o wpływowych relacjach między nimi. Dość późno pojawia się akcja trzymająca w napięciu. Emocje rosną, gdy tragicznie ginie uczennica. Koniec pierwszego tomu niczego nie wyjaśnia. Schuyler nadal nie wie kim jest, a zagadka śmierci uczennicy nie zostaje ustalona. Dlatego trzeba przeczytać następne części, żeby odkryć sekrety Błękitnokrwistych.
Polecamy czytelnikom lubiących książki o wampirach!

prowadząca
DKK w Świebodzinie