1521Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci mieli okazję poznać kolejną książkę o przygodach dwójki małych detektywów z małego miasteczka w Szwecji. Tym razem Lasse i Maja mają okazję wykazać się swoim talentem, poszukując sprawcy nietypowej kradzieży. W Valleby tradycyjnie ma zostać rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy miejscową drużyną oraz piłkarzami z miasta Sandby. Nagrodą jest wielki srebrny puchar, który czeka na zwycięzcę tej rywalizacji. Niestety w niezwykle tajemniczych okolicznościach puchar znika. W powietrzu pachnie skandalem. Nasi młodzi detektywi przystępują do akcji. Dzięki swoim umiejętnościom udaje im się rozwikłać tą zagadkową historię. Książka niezwykle przypadła do gustu młodym czytelnikom. Po spotkaniu wspólnie udaliśmy się do Piekarni w Bojadłach, gdzie dzieci poznały tajniki wypieku pieczywa.

Moderator
DKK w Bojadłach