7 listopada 2012 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebiechowie gościł pisarkę książek dla dzieci i młodzieży Ewę Nowak.
Dzięki współpracy z biblioteką szkolną, która udostępniła swoje pomieszczenia spotkanie mogło się odbyć w miłej i przyjaznej atmosferze.
Pani Ewa Nowak okazała się osobą bardzo pogodną i radosną. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisania i obecnej twórczości. Uczniowie zadawali bardzo dużo pytań, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Słuchacze chcieli wiedzieć przede wszystkim jak można zostać pisarzem, czy jest to zawód dla każdego, ile książek jest w dorobku pani Ewy, którą lubi najbardziej, i o jej ulubionych bohaterów książek itp.
Po spotkaniu była okazja na zdobycie autografu naszego Gościa oraz zrobienie wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.