W poniedziałek 5 listopada 2012 r. DKK przy Bibliotece Publicznej w Osiecznicy odwiedziła pani Ewa Nowak – pisarka, publicystka i pedagog-terapeuta. Autorka ok. 30 książek dla dzieci i młodzieży, a najbardziej znane to: „Wszystko tylko nie mięta”, „Bardzo biała wrona”, „Dane wrażliwe”, „Skorpion i koń Dziąsło”, „Środek kapusty”, „Pajączek na rowerze”.
Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Jej felietony ukazują się w czasopismach młodzieżowych.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Osiecznicy oraz członkowie klubu DKK z klasy trzeciej. Dzieci były zachwycone spotkaniem z pisarką, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy „o pisaniu książek” i o książkach, które ona napisała. Dzieci bardzo się cieszyły z otrzymanych autografów w książkach i pamiętnikach.
W takcie spotkania można było podziwiać prace plastyczne członków DKK wykonanych na podstawie książek Ewy Nowak „Środek kapusty” i „Pajączek na rowerze”.