Na zajęcia plastyczne do biblioteki pod hasłem „Magia Świąt” przybyły dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna. Wysłuchaliśmy kolęd i opowiadania o „Pomocniku Świętego Mikołaja” Marty Stęplewskiej. Oprócz wspaniałych świątecznych historii dzieci brały udział w malowaniu styropianowych mikołajków, tworzyły własną kartkę z życzeniami dla wybranej osoby, a z papieru robiły dużego Mikołaja - zawieszkę. Chętni mogli ozdobić papierową bombkę i zawiesić ją w oknie lub na choince. Wykorzystane zostały przeróżne materiały plastyczne, jak: żele brokatowe, farby olejne, kredki świecowe, dziurkacze ozdobne i gwiazdeczki. Wszystkie własnoręcznie wykreowane ozdoby dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Niektórzy zgodnie stwierdzili, że dzięki warsztatom w bibliotece mają gotowe pomysły na bożonarodzeniowe prezenty. To już nasze ostatnie spotkanie w tym roku w ramach klubu DKK, ale od stycznia działamy dalej.