W ostatni piątek listopada 2012r. W filii w Bożnowie odbyło się ostatnie spotkanie DKK. Tematem dyskusji była książka Marcina Pałasza- „Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika.” Główny bohater to prawdziwy szkodnik i zasługuje na to miano. Czego się dotknie zepsuje to lub komuś zaszkodzi.Tak go nazwała rodzina i przyjaciele. Dziesięcioletni Ferdynand wpadł na pomysł wniesienia na pokład samolotu żyletek, scyzoryka, czym rozzłościł członków rodziny i został potraktowany jak terrorysta. Rodzina sama wylatuje bez niego na wakacje do Tunezji. Ferdynand wyjeżdża do babci swojego kolegi-Bąbla . Tam jednak się nie nudzi. Mieszka w małej miejscowości Bończów położonej tuż koło Kudowy. Mimo że wszyscy wiedzą kim naprawdę jest Ferdynand zdobywa serca mieszkańców Bończowa. Tam wraz z kolegami rozwikłuje zagadkę, kto okrada starszych ludzi. Książka zabawna, zawierająca wątek kryminalny, może bardziej dla chłopców, a w naszym klubie przeważają dziewczęta.
Godna polecenia dla wszystkich, którzy lubią zwariowane historie.

Z pozdrowieniami opiekun klubu DKK filii w Bożnowie
Danuta Bielawska