Dnia 14 lutego 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Uczestnicy wyrazili swoją opinię na temat książeczki pt. „Maria Skłodowska – Curie: opowieść o ciekawości” z serii książeczek: „Biografie dla najmłodszych”. 7 osobowa grupa obejrzała pokaz slajdów dotyczący życia Marii, a po nim rozwiązała test sprawdzający znajomość wiedzy o noblistce. Dzieci wykazały zainteresowanie tematyką spotkania i chętnie słuchały informacji opowiadanych przez bibliotekarza. Daniel Juszczyszyn jeszcze przed obejrzeniem slajdów opowiadał reszcie grupy wiele ciekawostek z życia pierwszej dwukrotnej noblistki, pierwszej kobiety studiującej na Sorbonie oraz wykładającej na Uniwersytecie we Francji. Dzieciom bardzo podobało się, że Maria wraz z mężem w podróż poślubną pojechała na rowerze i były pełne podziwu znajomości 5 języków i dawania korepetycji przez 12 letnią przyszłą noblistkę. Czytelnicy wspólnie stwierdzili, że czasy w których żyła Maria były ciężkie. Ponadto wykazali dla niej ogromny podziw za poświęcenie się pracy badawczej, za samodzielne wychowanie córek oraz za ogromny wkład w ratowanie ludzkiego życia podczas I wojny światowej.
Forma i tematyka spotkania bardzo spodobała się dzieciom, które wyraziły chęć uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Książki.