Na kolejnym w tym roku spotkaniu omawialiśmy książkę Anny Onichimowskiej „Krzysztofa Pączka droga do sławy”. Bohater książki to czwartoklasista. Chłopiec pisze pamiętnik, w którym opowiada o swoim codziennym życiu: o domu, rodzinie, szkole i kolegach. Krzysztof marzy o tym, żeby stać się sławnym . Nie interesuje go chwilowa popularność, ale prawdziwa i długotrwała sława. Po rozważeniu różnych możliwości chłopiec dochodzi do wniosku, że najprościej będzie zostać pisarzem i od razu zaczyna pisać swoją pierwszą powieść. Książka A. Onichimowskiej podobała się uczestnikom dyskusji, uznali, że jest ciekawa i zabawna. Na koniec spotkania dzieci opowiedziały, kim one chciałyby zostać w przyszłości.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu