1034Mocno wzruszyła dzieci opowieść o stracie kogoś bliskiego. "Serce w butelce" to książka obrazkowa, niezwykle piękna i wzruszająca. Nie wszystkie dzieci były w stanie ją dostatecznie zrozumieć. Jest ona jednak doskonałym sposobem na wytłumaczenie najmłodszym straty, śmierci i tęsknoty oraz ukazaniem, że zawsze można mieć nadzieję na lepsze dni.
Po bliskiej osobie zostaje pusty fotel i mocne postanowienie głównej bohaterki, by chronić serce przed kolejnymi stratami.
Po dyskusji wykonaliśmy serduszka na których napisaliśmy swoje skryte marzenia i umieściliśmy je w butelce.