Spotkanie z dziećmi z Przedszkola językowego Hakuma ma tata z grupą Kaczuszki. Omówiono książkę Małgorzaty Srzałkowskiej „Wyliczanki z pustej szklanki” 22.02.2013

Spotkanie adresowane było do grupy przedszkolnej. Dzieci w oparciu o tekst książki poznały śmieszne współczesne rymowane wyliczanki. Te krótkie nauczyły się na pamięć.

Hokus-pokus, żółty krokus,
kret w rabacie rył,
fiku-miku, słoń w guziku,
a ty będziesz krył !

Oglądane ilustracje do każdej wyliczanki były dla nich zabawne .Dzieci doskonale się bawiły. Panie z przedszkola chciały przeczytać inne książki znanej pisarki i wypożyczyły różne tytuły.

Spotkanie klubowiczów DKK w bibliotece Bromby i Przyjaciół 22.02.2013

Piątkowe spotkanie klubowiczów przebiegło w miłej atmosferze. Powstał klub w nowym składzie DKK rodziców i ich pociech przy Filii nr 9.Czytaliśmy wspólnie i dyskutowaliśmy nad książką pani Małgorzaty Strzałkowskiej „Wyliczanki z pustej szklanki”.
Tę zabawną książkę można czytać po wiele razy, a najlepiej czytać ją głośno .Są w niej zabawne śmieszne rymowane wyliczanki. Można się z niej uczyć trudnych słów lub fragmentów na pamięć.
Mogą przydać się w grach dla dzieci i zabawach. Jeszcze raz dowiodła Strzałkowska jak łamiąc języki możemy dużo zapamiętać z tej książki.
Nasza pusta szklanka jak w tytule wypełniła się numerowanymi wyliczankami w kolejności, które najbardziej się podobały. Dwie mamy Pani Renata i Pani Justyna przypomniały sobie swoje znane z dzieciństwa wyliczanki. Ale z zapałem wsłuchiwały się w czytane przez syna Pani Justyny Michała współczesne wyliczanki.
W książce są dowcipne ilustracje, które z pewnością spodobają się dzieciom i dorosłym. Do takiej wspólnej zabawy zaprasza nas ta książka i my jako klubowicze również.

Anna Kwapińska DKK przy Filii nr 9 Biblioteki Bromby i Przyjaciół

654 655 656 657 658