64315.03. 2013 spotkanie DKK przy Filii nr.9 Biblioteki Bromby i Przyjaciół.

W gronie dorosłych i ich dzieci odbyło się kolejne spotkanie najmłodszej grupy klubowiczów DKK .w bibliotece. Omawialiśmy i czytaliśmy książkę Kitty Crowther „Mój przyjaciel Szymon”.
To wyjątkowa książka obrazkowa o odmienności, ale przede wszystkim o wielkiej przyjaźni i o tolerancji. Tymon czarny kos i Szymon biała mewa. Tymon spotkał morskiego ptaka Szymona. Te dwa ptaki od początku świetnie się rozumiały. Szymon zaprosił Tymona do siebie na swoją wyspę na śniadanie. Jedli tam ptasie przysmaki potem zwiedzili miasteczko. Wszystkie mewy obserwowały czarnego kosa. Nie były dla niego przyjazne.
W książce każde wydarzenie dwojga bohaterów jest wyraźnie zilustrowane, dziewczynki oglądały kolorowe ilustracje i opowiadały po swojemu. Były zachwycone.
Dorośli stwierdzili ,że nauka płynąca z tej książki nie musi kończyć się po .jej zamknięciu.
Można ją czytać kilkakrotnie w przedszkolu, na placu zabaw , w domu.
Bardzo podobał się fragment jak Tymon czyta książki i ostatnia strona, która tak radośnie się kończy.....”Dzisiaj Tymon czuje się szczęśliwy.
Wybrał do czytania śmieszną książkę.
Tak śmieszną,że wszystkie mewy
Pękają ze śmiechu !....”