1522W dniu 19 marca do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojadłach zawitał szczególny gość. Klubowicze należący do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci oraz uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach mieli okazję spotkać się z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych. Jego książki cieszą się wielką popularnością. Mogliśmy się o tym przekonać osobiście, gdyż na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy świetną książkę tego autora pt. „Sposób na Elfa”. Pisarz jest laureatem wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Jak sam o sobie mówi „z zawodu jest pisarzem i optymistą”. Atmosfera spotkania była pełna tego właśnie optymizmu i humoru. Nasz gość opowiadał o swoich książkach, zdradził również skąd czerpał pomysły na swoje książki. Jego opowieści o śmiesznych i wręcz nieprawdopodobnych historiach z życia wziętych, które stały się chętnie czytanymi książkami wzbudzały wiele śmiechu i radości wśród publiczności. Pisarz chętnie odpowiadał na liczne pytania. Zachęcał zgromadzonych do czytania książek. Zebrani mogli otrzymać autograf od autora oraz zakupić jego książki. Na zakończenie spotkania autora pożegnały gromkie oklaski, czekoladki oraz bukiet wiosennych tulipanów. Sam pisarz obiecał, że do nas wróci w wakacje gdyż bardzo mu się w Bojadłach podobało. Trzymamy za słowo Panie Marcinie !!!