Patrząc na okładkę tej książki widzimy kobiety w tradycyjnym arabskim nikabie. Ten obraz sugeruje, że będzie to kolejna przejmująca historia o życiu muzułmańskich kobiet. Nazwisko autorki utwierdza nas w tym przekonaniu.
Jednak cóż za miła niespodzianka spotyka nas po przeczytaniu kilku pierwszych stron. Nie musimy kolejny raz przeżywać dramatów dziejących się w kulturze islamskiej, ale poruszony temat jest równie ważny. Kobiecość – co ona oznacza? Dramatyczne wybory jakie muszą podejmować współczesne kobiety to motyw przewodni tej książki.
Jak pogodzić pragnienie zawodowego realizowania się i rozwoju intelektualnego z chęcią urodzenia dziecka, poświęceniu się macierzyństwu oraz sprostaniu wymogom społecznym jakie stawiane są dobrej żonie.
„Czarne mleko” to powieść autobiograficzna, w której autorka opisuje swoje dylematy związane z chęcią poświęcenia się pisarstwu czy macierzyństwu. Przedstawia też jak z takim dylematem między twórczością a macierzyństwem radziły sobie (lub nie radziły) inne pisarki i feministki m.in. Virginia Woolf, Sylvia Plath, Doris Lessing, Anais Nin.
„Czarne mleko” jest uniwersalną, błyskotliwą i wciągającą lekturą o roli i pragnieniach kobiety oraz kondycji kobiecości we współczesnym świecie.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.