7 czerwca 2013 roku filia biblioteczna w Raculi miała przyjemność gościć Panią Roksanę Jędrzejewską –Wróbel. Autorką ponad 20 książek dla dzieci, która jest polonistką,  mieszka w Gdańsku, uwielbia morze, podróże i taniec. Lubi rozmawiać z ludźmi i opowiadać historie, o czym mogliśmy przekonać się podczas spotkania.
Pisarka przybyła na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w ramach spotkań klubu DKK. W spotkaniu uczestniczyły grupy 5- i 6-latków z Przedszkola w Raculi. Pisarka zapoznała dzieci ze swoją twórczością i przeczytała fragmenty pamiętnika bohaterki swojej książki „ Florka – z pamiętnika ryjówki”. Przeczytana lektura zachęciła dzieci do dyskusji na temat jej treści. Dowiedziały się, co to jest pamiętnik i jak można go samemu stworzyć np. na „Dzień Ojca” i sprawić mu tym samym ogromną przyjemność. Najbardziej podobała się jednak śliczna maskotka – tytułowa Florka, którą pisarka cały czas trzymała w dłoni. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się skąd pisarka czerpała pomysły na tę właśnie książkę. Poznali także cały proces powstawania książki, począwszy od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza, aż do jej wydania i możliwości kupienia w księgarni lub wypożyczenia w bibliotece. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchali historii autorstwa pani Roksany i zadawali mnóstwo pytań. Na spotkaniu dzieci miały możliwość zakupu książek autorstwa Pani Jędrzejewskiej - Wróbel i otrzymania autografu na folderze poświęconym pisarce, a  przygotowanym przez bibliotekarkę. Spotkanie z Panią Roksaną Jędrzejewską – Wróbel było kolejnym spotkaniem zorganizowanym przez naszą bibliotekę i na pewno może zostać zaliczone do bardzo udanych i cennych.
Daria Buda-Pawelska
GBP z/s w Zawadzie