113625 lutego 2013 w DKK w Słonem odbyło się spotkanie z Tomaszem Trojanowskim, autorem książek dla dzieci, dziennikarzem telewizyjnym, autorem słuchowisk. Jego debiutanckie „Kocie historie” otrzymały Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Autor bardzo szybko znalazł z dziećmi wspólny język. Opowiadał im o swojej twórczości i o ulubionych książkach z dzieciństwa. Zadawał dużo pytań starając się dowiedzieć czy czytają książki, czym różni się czytanie książek od oglądania telewizji i do czego służy wyobraźnia. Okazało się, ze wyobraźnię najlepiej rozwijać czytając książki. Ponadto czytanie pozwala nam lepiej zrozumieć inne istoty, dzięki książce można stać się lepszym człowiekiem. Oczywiście nie mogło obyć się bez głośnego czytania- wysłuchaliśmy fragmentu książki „Kocie historie”. Dzieci z rozbawieniem słuchały przygód zwariowanych kotów: Zofii, Hermana i Gienia. Na zakończenie spotkania Pan Tomasz wpisał się do Księgi Pamiątkowej ,a wszystkim chętnym rozdawał autografy.