Majową lekturą w naszym klubie była książka z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Para autorów: M. Widmark i H. Willis napisali w tej serii już 18 tytułów zaczynających się od słowa ,,tajemnica”. Dzięki tym książkom zyskali popularność na całym świecie, dzieci chętnie czytają te ciekawe powieści kryminalne. Podobnie było w naszym klubie, książka zyskała uznanie i sprowokowała nasze dzieci do wymyślania podobnych historii. Poszło im tak dobrze, że w przyszłości może sami będą pisali ciekawe książki. W czasie spotkania udało się nam wspólnie zrobić mapę Jasienia wzorując się na mapie zamieszczonej w książce, przedstawiającej miasteczko, w którym dzieje się akcja powieści.

Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu