„Chopin oczami dzieci” pod tym tytułem 28 maja odbyło się spotkanie dla 6 latków uczących się w Zespole Szkół w Witoszynie. Celem lekcji było przybliżenie sylwetki Fryderyka Chopina. Dzięki slajdom dzieci poznały postać wielkiego kompozytora: jego dzieciństwo, młodość i okres pobytu za granicą. Uczniowie wysłuchali również wielu utworów oraz fragmentów książki „Chopin oczami dzieci” Doroty Wyżyńskiej – Konopielko. Dzieci mogły obejrzeć również inną książkę poświęconą Chopinowi „Rzecz o Fryderyku Chopinie. Jaśnie Pan Pichon” autorstwa Anny Czerwińskiej – Rydel. Spotkanie zakończono cytatem: „Rodem Warszawianin, sercem Polak , a talentem świata obywatel”. Maluchy pokusiły się, o objaśnienie powyższego cytatu. Tłumaczenia wyszły bardzo ciekawe i można byłoby wykorzystać je do objaśnienia hasła w słowniku dla dzieci.