8W dniu 21 marca 2013 roku odbyło się spotkanie dzieci należących do Dyskusyjnego Klubu Książki. Na początku spotkania dzieci czytały ulubione fragmenty książki i opowiadały o swoich wrażeniach z przeczytanej lektury. Urocza Ryjówka o imieniu Florka zapisuje w zeszycie w kratkę wszystkie ważne sprawy. Próbuje odpowiedzieć na różne pytania, np. Gdzie podziewa się czas? Skąd bierze się bałagan? Ryjówka jest dziewczynką spokojną i rozmarzoną, która bardzo poważnie podchodzi do swoich spraw. Florka ma trzy przyjaciółki kosztaniczki i ukochaną Przytulankę – kota Rysia. Później uczestnicy słuchali fragmentów pamiętnika czytanego przez bibliotekarzy. Dzieci same wybierały daty przygód Ryjówki. Klubowicze zainspirowani przeczytaną lekturą mieli za zadanie opisać jeden swój dzień z ostatniego tygodnia. Następnie zadaniem dzieci było napisanie fragmentu tekstu i zakrycia go w taki sposób, aby kolejna osoba nie widząc co jest napisane, dopisała swój fragment tekstu. W rezultacie powstały zabawne opowiadania, które pobudziły wyobraźnię dzieci i wprowadziły ich w dobry nastrój na resztę dnia. Tym miłym akcentem zakończono spotkanie.