Książka Lisy Chaney "Coco Chanel życie intymne" to doskonała lektura dla czytelników lubiących biografie.
Postać Coco, jej trudne dzieciństwo, droga do kariery, miłości i przyjażnie, które miały ogromny wpływ na jej dokonania w świecie mody to wszystko znajdziemy w tej powieści. Dużo informacji o środowisku paryskiej bohemy, znane nazwiska, życie elit artystycznych tamtych lat autorka przedstawia bardzo drobiazgowo, może za bardzo i to jedyny minus tej biografii.
Doszłyśmy do wniosku,że Chanel miała szczęście do ludzi ,których spotkała w swoim życiu,życiu jakże barwnym i twórczym , która z nas nie zna zapachu "Chanel nr 5" i nie ma w szafie"małej czarnej".
Nasunęło się nam także, że życiorys Coco Chanel jest porównywalny z życiem Edith Piaf, zwłaszcza dzieciństwo.
Lisa Chaney opierając się na odnalezionych po latach pamiętnikach i listach stara się odkryć największą tajemnicę Chanel , a mianowicie czy Coco była ofiarą nieszczęśliwej miłości czy szpiegiem .Aby się tego dowiedzieć zachęcamy do lektury a wątpliwości dotyczące postawy i życia wielkiej projektantki pozostawiamy do indywidualnej oceny.
Ewa Dąbek -DKK GUBIN