6W kwietniu 2013 roku Biblioteka w Wymiarkach w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki organizowała spotkania dla uczniów Zespołu Szkół w Witoszynie, które poświęcone były twórczości Pani Anny Czerwińskiej – Rydel. Pierwsze z nich odbyło się 10 kwietnia. Słuchaczami książki „Jak rumianek” byli uczniowie klasy IV. Książeczka, opowiadająca o chłopcu chorym na mukowiscydozę, bardzo wzruszyła dzieci. Uczestnicy spotkania dzielili się przeżyciami w czasie swojego pobytu w szpitalu i chorobach jakie im się przytrafiają. Panie prowadzące lekcję wytłumaczyły dzieciom, że są choroby poważne i przewlekłe, które wymagają dłuższego leczenia. Dzieci dotknięte takimi schorzeniami wymagają stałej opieki lekarskiej i częstego przebywaniu w szpitalach.
Przyjemniejszą tematykę przedstawia książeczka „Wszystko gra”, czytana dzieciom 17 kwietnia. Napisana z wielką wrażliwością i wyobraźnią opowiada o instrumentach, które wchodzą w skład orkiestry symfonicznej. Podczas czytania odnosi się wrażenie, że naprawdę słychać muzykę. Jaskrawość ilustracji podnosi walory tej książeczki, która słusznie otrzymała główną nagrodę na targach książki w Bolonii.
24 kwietnia bibliotekarze za pomocą książeczki „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” przenieśli uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki w świat muzyki klasycznej. Z fragmentów książki młodzi czytelnicy poznali wiele szczegółów z dzieciństwa i młodości Fryderyka. Książeczka w przystępny sposób ukazuje nieznane dotąd ciekawostki z jego życia. Nie każdy wiedział, że młody Frycek uwielbiał grać po nocach, a zamiłowanie do muzyki zaszczepili w nim sami rodzice. Ten wybitny pianista już od najmłodszych lat nazywany był „cudownym dzieckiem” i „geniuszem muzycznym”, a swój pierwszy utwór skomponował w wieku 7 lat. Wszechstronnie uzdolniony chłopiec był pełen życia i humoru, uwielbiał bawić się w teatr, a ogromną radość sprawiały mu karykatury nauczycieli, które malował pod ławkami w szkole. „Jaśnie Pan Pichon” to ciepła, pełna humoru opowieść o wielkim człowieku. Nie znam dziecka, które po przeczytaniu bądź wysłuchaniu książeczki byłoby znudzone przedstawionymi w niej dialogami, narracjami i barwnymi opisami.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.