Obiecywaliśmy, obiecywaliśmy i wreszcie się udało! Od września 2011 roku w naszej Bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Podczas naszych spotkań padła propozycja, aby pojechać do Zielonej Góry i zobaczyć o wiele większą Bibliotekę niż nasza. Miała to być forma nagrody dla najbardziej aktywnych klubowiczów. W tym roku otrzymaliśmy pewną kwotę pieniędzy od jasieńskich radnych, dołożyliśmy trochę z budżetu Biblioteki i wycieczka doszła do skutku. Uczestnikami jej oprócz dzieci z Jasienia byli także klubowicze z Jabłońca i Guzowa. Wycieczka była więc dobra okazją do poszerzenia wiedzy, integracji młodych klubowiczów, ale przede wszystkim do przyjemnego spędzenia czasu.

Irena Ludwig
moderator DKK w Jasieniu