Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. zapraszają na galę wręczenia 20. Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 9. Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego za rok 2013.

logo WiMBP logo WiMBP gorzów

Klikając poniżej będziesz mógł obejrzeć transmisję online z gali wręczenia Lubuskich Wawrzynów 2013

Wawrzyn Literacki jest przeznaczony dla autorów wywodzących się z województwa lubuskiego lub obecnie zamieszkujących na jego terenie, a także autorów książek wydanych w lubuskich oficynach. Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego jest Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze.

logo ZLP złote JPG

Wawrzyn Naukowy natomiast ma na celu promowanie książek naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce regionalnej, dotyczących Środkowego Nadodrza lub obecnego województwa lubuskiego. Partnerami w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego są: Uniwersytet Zielonogórski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim, Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim.

uz  logo  panstwowa wyzsza szkola zwodowa w sulechowie  LOGO-PWSZv awfgorzow

Wawrzyn Dziennikarski promuje utwory dziennikarzy prasy, radia, telewizji i mediów internetowych, twórców najlepszych utworów dziennikarskich odnoszących się do obszaru województwa lubuskiego. Partnerem w organizacji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego jest Lubuski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

dziennikarze

Uroczystość odbędzie się 27 lutego br. o godz. 18.00 (Czwartek Lubuski) w Sali Dębowej Biblioteki. Galę uświetni kolejna edycja Zielonogórskiego Salonu Poezji, w ramach której Anna Haba zaprezentuje utwory muzyczne ze spektaklu "Piaf".

Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra.

wjewoda lubuski lubuskie warte zachodu gorzów logo zielona góra

Patronat medialny sprawują: Radio „Zachód", Gazeta LubuskaTVP Gorzów Wlkp

GazetaLubuska logo logo Radio Zachod w kole gorzów wlkp