149121. 10. 2013 r. na spotkaniu DKK dla młodzieży w Świebodzinie tematem dyskusji był kryminał „Gdzie jest Jennifer?” Anne Cassidy. Specjalnością tej angielskiej pisarki są kryminały i dreszczowce dla nastolatków, które w opinii młodych ludzi czyta się świetnie. 
Książka „Gdzie jest Jennifer?” składa się z 4 niewielkich części, w których występują główne bohaterki. W pierwszej i trzeciej poznałyśmy Alice Tully, w drugiej Jennifer Jones a w czwartej Kate Rickman. Co łączyło ze sobą te trzy główne bohaterki? Dopiero po przeczytaniu książki można było sobie odpowiedzieć na to pytanie. Historia Jennifer Jones, Alice Tully i Kate Rickman to dramat jednej osoby. Pisarka przedstawiła ją najpierw jako małą wrażliwą dziewczynkę a potem zagubioną nastolatkę. 
Jennifer Jones miała trudne dzieciństwo i pewnych rzeczy nie rozumiała. Bardzo kochała swoją matkę i wszystkie żarty, które dotyczyły jej rodziny bardzo ją drażniły. Przez swoją wrażliwość popełniła błąd, który miał wpływ na dalsze jej życie. Po wyjściu na wolność zmieniła swój wizerunek i przyjęła nową tożsamość. Jako Alice Tully stała się zagubioną nastolatką, która żyła w obawie, że ktoś ją rozpozna. Dziewczyna mieszkała z Ross, swoją opiekunką i pracowała w kafejce. Spokój Alice został zakłócony, gdy matka dziewczyny zdecydowała się na współpracę z dziennikarzami. Jennifer kolejny raz musiała zacząć od nowa. Przeniesiono ją do miejsca żeby nikt się nie dowiedział, kim była i co zrobiła. Jako Kate Rickman rozpoczęła naukę w Exeter na wymarzonych studiach. 
Książka „Gdzie jest Jennifer?” bardzo się nam podobała. Czytało się ją szybko bo ciekawiło nas co się stało z Jennifer? Tytuł książki jest zagadkowy. Przed czytaniem jej wydawało nam się, że będzie to o dziewczynie, która uciekła z domu a nawet myślałyśmy o porwaniu. Historia dziewczyny była dramatyczną przeszłością, niespokojną teraźniejszością i niepewną przyszłością. Skończyła się dobrze ale zawsze istniało ryzyko, że ktoś mógł ją rozpoznać. Społeczeństwo łatwo nie wybacza, zwłaszcza tak lekkomyślnej zbrodni. Los bohaterki bardzo nas wzruszył bo nie miała łatwo w życiu. Szkoda, że była słaba i dała się sprowokować. Świetny kryminał dla nastolatków!
Następne spotkanie wyznaczyłyśmy sobie na 25. 11. 13 r. a do dyskusji wytypowana została książka Judith Fathallah „Chuda”. prowadząca

Ewa Kubik

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.