1582Na październikowym spotkaniu omawiałyśmy autobiograficzną książkę Moniki Jaruzelskiej "Towarzyszka Panienka".
Napisana dziennikarskim , zrozumiałym stylem dobrze się czyta.Szczerze bez patosu opowiada o sobie ,swojej rodzinie i o ludziach znanych nam z telewizji i prasy , wśród których się wychowała.Jej silna więź z ojcem ,relacje z matką -dość chłodne ,mężczyźni w jej życiu , wspomnienia z dzieciństwa ,lat szkolnych i studenckich ,kariera zawodowa zapoznają nas z życiem Moniki Jaruzelskiej jako dziecka - dziewczyny i dojrzałej kobiety.
Bycie córką "tego" generała na pewno nie było łatwe stąd pewnie próba "uczłowieczenia" ojca . Pokazanie jego jako fajnego ojca i poważnego , odpowiedzialnego i szanującego drugiego człowieka męża stanu według nas Monice Jaruzelskiej się udało.
Nasunęła nam się też taka refleksja ,że przyjemnie by się z Moniką Jaruzelską rozmawiało przy kawie , po lekturze jej ciekawej autobiografii mamy poczucie że jest interesującą i otwartą kobietą.
Zachęcamy do przeczytania tych wspomnień - naprawdę warto.