P1070628

W dniu 3.12.2013 r. Biblioteka Publiczna we Wschowie , gościła w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, znanego autora książek dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepke. Uczestnikami spotkania były dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i nr 2 we Wschowie, oraz klubowicze z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Grzegorz Kasdepke jest pisarzem dobrze znanym młodym czytelnikom, autorem książek, takich jak.: „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu", „Kacperiada", „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci", „Detektyw Pozytywka", „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci?", „Mity dla dzieci" i wielu innych.
Już od pierwszych chwil, pisarz nawiązał świetny kontakt z uczestnikami spotkania, żartował, śmiał się, barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości i o tym co go zainspirowało do ich napisania. Wspomniał o swojej pierwszej książce „Kacperiadzie" ,którą napisał dla swojego syna. Dzieci mogły również wysłuchać fragmentu książki „Gdybym był dziewczynką/Gdybym była chłopcem". Książka została napisana przez Annę Onichimowską i Grzegorza Kasdepke. Autor rozmawiał z dziećmi o stereotypach płci, o zawodach z podziałem na męskie i kobiece, zadawał wiele pytań dotyczących książki, między innymi: Co by się stało, gdyby chłopcy stali się dziewczynami, a dziewczyny chłopcami ? Czy zmieniłoby się coś w ich życiu, gdyby doszło do takiej sytuacji?
Dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o jego książkach, a także zadawały mnóstwo pytań, związanych zarówno z twórczością autora, jak i z jego prywatnym życiem.Autor podkreślił, że wiele jego książek wykorzystywanych jest na lekcjach języka polskiego.
Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą. W podziękowaniu, za mile spędzony czas ,dzieci wręczyły gościowi kwiaty. Na koniec spotkania każdy mógł otrzymać od autora autograf wraz z dedykacją i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Moderator DKK we Wschowie
Danuta Ratuszniak