Stacja Tuwimowo zaprasza ...
Uwaga, uwaga!
Tu stacja Tuwimowo! Na torze MAGIA przy peronie POEZJA
stoi pociąg do stacji DZIECIŃSTWO RADOSNE.
Pociąg odjeżdża w dowolnej chwili, a zatrzymuje się tam,
gdzie sobie życzą podróżni.
Pociąg prowadzi wyłącznie wagony pierwszej klasy z widokami
na przeszłość, przyszłość oraz na obłoki.
Proszę wsiadać, drzwi zamykać, oczy i uszy otwierać szeroko.
Odjazd!!!

Z okazji obchodów Roku Tuwima DKK w Zawadzie zorganizował cykl zajęć pt. „Stacja Tuwimowo". W naszych cyklicznych spotkaniach dzieci zapoznały się z najbardziej znanymi i cenionymi wierszami, takimi jak: Lokomotywa, Rzepka, Okulary, Kotek, Ptasie radio. Po wspólnym czytaniu wierszy przyszedł czas na zabawę. Dzieci uzupełniały brakujące rymy, doskonale wiedziały też, ile wagonów było podoczepianych do lokomotywy i co się w nich mieściło. Razem bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki w pociąg, który jechał przez krainę baśni. Propozycją, która zapewniła małym uczestnikom fantastyczną zabawę było wspólne wykonanie ilustracji do wiersza „Lokomotywa", z których następnie powstała książeczka, którą można oglądać w bibliotece. Najmłodsi przyprowadzają do biblioteki rodziców, dziadków, rodzeństwo i z dumą prezentują efekt swojej pracy. Z pewnością na kolejnych spotkaniach dla najmłodszych, wybierzemy się ponownie w podróż po "cudownej i zabawnej krainie" najpiękniejszych wierszy tego wybitnego poety.

Wioletta Przybylska

IMG 0085 IMG 0083 IMG 0069