DKK przy Filii nr 9 tworzą rodzice ze swoimi dziećmi w wieku przedszkolnym. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Minął już ponad rok, odkąd zaczęliśmy organizować nasze spotkania, zatem nadeszła pora podsumowania naszej pracy. Comiesięczne spotkania dały możliwość poznania się dziewczynkom, Izie i Tosi. Obie lubią opowiadać o przeczytanych przez mamy książkach i ich bohaterach. Również obie panie przypadły sobie do gustu, poznały się lepiej . Wymieniają opinie o książkach i ich odbiorze przez swoje pociechy, a także zainteresowaniach swoich córeczek i o tym jak lubią spędzać czas w bibliotece.
Najżywsze dyskusje wzbudziła książka „Mój przyjaciel Szymon"Kitty Crowther. Podczas lektury dziewczynki wybierały swojego ptaka oraz malowały historię z nim związaną.
Organizowanie częstych spotkań klubowiczów i grup przedszkolnych, pozwala na nawiązanie wzajemnych, przyjaznych relacji. Mimo,że każdy z nas jest inny łączy nas wspólna pasja – literatura. Pasja czytania.
..." Każda znajdująca się tu książka, każdy tom posiada własną duszę. I to zarówno duszę, tego kto daną książkę napisał, jak i duszę tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią"... (Carlos Ruiza Zafon)".

DKK WiMPB Filia nr 9
Anna Kwapińska