Pamiętnik nastolatki to książka o problemach wieku dorastania, nie jest poradnikiem, nie zawiera wskazówek jak sobie radzić z problemami młodego wieku. Wyróżnia się jednak dużą dozą realizmu i jest wierna rzeczywistości.Problemy nastolatek dotyczą zazwyczaj chłopców, modnego ubioru, uprawianych sportów, szkoły i nauki.W klubie rozmawiałyśmy o tym, jak opierając się na lekturze zweryfikować własne przeżycia,odczucia i emocje.Jessica stworzyła nawet własny pamiętnik,który przyniosła na zajęcia, opowiadała o swojej nauce w szkole,o udziale w konkursach:fotograficznym oraz matematycznym.
Izabela Zawistowska