REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze.

2. Konkurs funkcjonuje pod nazwą „Zachęć innych do czytania! Konkurs dla dzieci na hasło reklamujące Dyskusyjne Kluby Książki".

3. Konkurs trwać będzie od 22 września do 8 listopada 2014 r.

4. Konkurs jest adresowany z dzieci od lat 8-12 uczęszczających do Dyskusyjnych Klubów Książki w południowej części województwa lubuskiego.

5. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie trzy propozycje, nazywane dalej Hasłami, które reklamować będą Dyskusyjne Kluby Książki (zwane dalej DKK).

6. Organizator oraz członkowie Jury i ich najbliższe rodziny nie mogą brać udziału w Konkursie.

7. Hasła w formacie word należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: j.hak@wimbp.zgora.pl

w formie załączników do listu elektronicznego. W temat maila należy wpisać „Zachęć innych do czytania” Prace złożone po terminie określonym w pkt. 3 nie będą dopuszczone do Konkursu.

8. W treści maila/listu elektronicznego należy podać: imię i nazwisko, adres autora hasła oraz nazwę i adres biblioteki przy której działa DKK, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy bibliotekarza.

9. Oceny zdjęć dokona Jury powołane przez Organizatora. Jury przyzna jedną nagrodę główną i 5 nagród dodatkowych. Zwycięskie hasła umieszczone zostaną na zakładkach oraz plakatach reklamujących DKK. Zakładki otrzyma każdy DKK dziecięcy w południowej części województwa lubuskiego, plakaty - tylko biblioteki, z których pochodzą zwycięzcy klubowicze. Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród. Decyzje Jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

10. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie Jury drogą mailową i/lub telefonicznie za pośrednictwem bibliotekarza.

11. Nadesłanie haseł oznacza posiadanie przez Uczestnika Konkursu praw autorskich do haseł oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) i ustawą z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst ujedn. Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

12. Nadesłanie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na bezterminowe i nieodpłatne korzystanie przez Organizatora z haseł w celu jej publikacji na stronie internetowej, portalach społecznościowych, materiałach reklamowych i promocyjnych oraz w materiałach informacyjnych w środkach masowego przekazu.

13. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu oraz do wykluczenia z udziału w konkursie haseł sprzecznych z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub z innych względów powodujących, że nie nadają się one do publicznej prezentacji i rozpowszechniania. Decyzja Organizatora jest ostateczna i nie ma od niej odwołania.

14. Nadesłanie haseł oznacza akceptację warunków regulaminu.