roksana jedrzejewskaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie w bibliotekach publicznych z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel
17.11.2014
9.00-10.30 Świebodzin
11.15-12.45 Łagów

18.11.2014
9.00-10.30 Szprotawa
12.00-13.30 Wschowa

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Matka i gospodyni domowa, autorka ponad 20 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Rozprawę doktorską pisała pod czujnym okiem prof. Stefana Chwina na Uniwersytecie Gdańskim. Poza tym - gdańszczanka, feministka, wegetarianka. Wielbicielka morza, tańca, roweru, podróży, jogi i dobrych ilustracji – nie tylko w swoich książkach. Lubi żyć, rozmawiać z ludźmi i opowiadać historie. Od lat pisuje wiersze dla dorosłych, których nie publikuje, ale za które otrzymała kilka nagród, min. miesięcznika „Zwierciadło".

Współpracowała z poradnikiem dla rodziców „Dziecko", pismami dla dzieci „Świerszczyk" i „MIŚ" a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia. Współscenarzystka dobranocki Babcia Róża i Gryzelka (1 TVP). Autorka tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych.
Jej Kamienica, Gębolud, Kosmita oraz przewrotna historia O słodkiej królewnie i pięknym księciu nominowane były do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Jest także laureatką wielu nagród, min. Nagrody Edukacja za serię o Plastelinku oraz Bestsellerka i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za dylogię o ryjówce Florce - Florka. Z pamiętnika ryjówki oraz Florka. Listy do Józefiny. Opowieść o pewnej niezależnej dziewczynce Maleńkie królestwo królewny Aurelki wygrała konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Przecinek i kropka" 2009.
Otrzymała brązowy medal „Gloria Artis". Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

logo NPRCZLogo MKiDN RP