Na nasze pierwsze spotkanie w tym roku kalendarzowym , wybrałyśmy książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Kocha , lubi, szanuje czyli o uczuciach." Jest to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci. My przeczytałyśmy dwa opowiadania , które dotyczyły miłości i szczęścia .Bardzo podobała nam się historia , która opowiada o miłości. Autor w sposób zrozumiały i z poczuciem humoru opisał to uczucie , które w przedszkolu przeżywali bohaterowie opowiadania czyli pani Miłka, pajacyk , Rozalka i Grześ. Na spotkaniu wykonałyśmy kartki Walentynkowe , opowiadałyśmy historie o przyjaźni grając w „Prawda czy Fałsz".
Polecamy przeczytanie zamieszczonych opowiadań , są napisane prostym językiem i pozwalają oswajać się dzieciom z różnymi uczuciami.

kocha1 kocha2