Do klubowiczów i ich rodziców dotarła książka z serii "Poczytajki, pomagajki" pt „Nieśmiałek" Sylwii Chutnik. Bohater tej książeczki celowo nie ma imienia  może utożsamiać się z nim każde dziecko), nie ma też pewności siebie, a wstyd i strach utrudniają mu kontakty z rówieśnikami , których nie zna. Pierwsze dni nauki w szkole nasz Nieśmiałek ma za sobą i chociaż jest zdolnym uczniem , w domu rozwiązuje wszystko. W szkole przy tablicy jest tak przerażony, że nie umie wydusić z siebie słowa. Wtedy jego nauczycielka okazuję się super życzliwą osobą i przyjacielem w jednej osobie. Rozmową pomogła mu przełamać strach i tremę. Dostał od pani kartkę.
.. „ Tego dnia wracał autobusem do domu i uśmiechał się sam do siebie - Nasza pani jest najlepsza na świecie !- powiedział do swojego odbicia w szybie i o dziwo nawet nie zabolało go przy trym gardło. W reku trzymał Tę kartkę i czuł jak płynie z niej czarodziejska siła...."
Na spotkaniu wspólnie z rodzicami doszliśmy do wniosku,że na przykładzie tej opowieści, ich dzieci już po wakacjach będą miały ułatwiony start w szkolnej atmosferze.
Dodatkowo rodzice i dzieciaki ocenili w książce zabawne ilustracje. Serdecznie polecamy.

DKK przy Bibliotece Bromby i Przyjaciół
Anna Kwapińska