Kim były owe wielkie małe kobietki dowiedzieliśmy się podczas pierwszego w tym roku spotkania DKK dla dzieci w filii w Wiechlicach. Książka Aleksandry Polewskiej przedstawia tak znane postacie jak: Agata Christie, Coco Chanel, Edith Piaf, Audrey Hepburn i Maria Skłodowska-Curie. Jak dorastały, jak poszukiwały swojej drogi, skąd czerpały inspirację? Nie do końca można być pewnym, co jest w książce jest prawdą, a co fikcją literacką, jednakże zamieszczone notki biograficzne stanowią uzupełnienie każdego opowiadania. Książka napisana w przystępny sposób przybliża dzieciom osoby, o których być może jeszcze nie słyszały, ale na pewno usłyszą w ciągu swojego życie nie jeden raz.

kobietki1 kobietki2