wojeckiFilia nr 4 (ul. Podgórna 45) zaprasza na wystawę Mieczysława Wojeckiego ph. „Podróż przez życie", prezentowaną w ramach cyklu „Pasje naszych czytelników".

Mieczysław Wojecki - z zawodu nauczyciel geografii, uczył najpierw w szkole średniej, potem na wyższych uczelniach w Zielonej Górze i Sulechowie.
Dr Wojecki jest nie tylko nauczycielem i wychowawcą, ale także globtroterem i regionalistą. Ma na swym koncie liczne publikacje (ok. 1000) i żywotny udział w szerzeniu idei ruchu turystyczno – krajoznawczego.
Wszyscy, którzy znają dr. Wojeckiego wiedzą doskonale, że dużą część życia poświęcił Grekom i Grecji. Napisał o nich pracę magisterską i dysertację doktorską. Praca naukowa też obejmowała dziedziny, które szczególnie pokochał pan Wojecki. Z pozycji literackich odczytać można, co zajmowało autora szczególnie: ,,Żydzi w Polsce'', ,,Polacy i Grecy – związki serdeczne, ,,Kamienne krzyże pokutne w woj. lubuskim'', łącznie 20 pozycji w bogatej bibliografii autora.

Wystawa prezentowana będzie do 30 kwietnia 2015 r.