Na spotkaniu DKK z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 rozmawialiśmy o wiosennych marzeniach Okropnego Maciusia (bohatera serii książek, której autorką jest Małgorzata Strękowska –Zaremba). Każdy z nas przedstawił w postaci rysunku marzenie związane z jego przyszłym zawodem. Wśród nas znaleźli się weterynarz, malarka, piosenkarka, ochraniarz, sportowiec i ogrodniczka. Na koniec stworzyliśmy historyjkę o zależności między wybranym przez nas. zawodami. Stwierdziliśmy, że każda profesja jest inna ale ważna. a wykonując ją uzupełniamy się nawzajem. Dlatego jesteśmy sobie potrzebni. (17.03.2015r.)

Najmłodsi uczestnicy DKK z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe na spotkaniu wysłuchali opowieści S. McBratney „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham kiedy jest wiosna” o Małym Brązowym Zajączku, który uwielbia wiosnę, ponieważ jest to pora budzenia się do życia przyrody. W tym czasie wszystko dookoła  rośnie i rozkwita. Opowiastka posłużyła nam za tło do zabaw i gier przeprowadzonych na spotkaniu. W co się bawiliśmy? Bociana i żabę, „jeździliśmy na rowerze” po najbliższej okolicy, odbyliśmy wiosenny taniec: misia, motyla i kwiatka. Nie zabrakło też  gry w kolory. Chociaż do powitania wiosny zostało kilka dni do nas zawitała znacznie wcześniej. (17.03.2015r.)

żary żary 2 żary 3